Vaš otrok v svojem razvoju preživlja svoj čas v vedno več prostorih, torej v kletkah, v katerih imate vedno manj in manj nadzora nad njim
Samopomoč
Prikazovanje 1–9 od 18 rezultatov
-
Odpuščanje, križišče življenjskih poti
Zakaj naj bi morali ljudje prebrati to čudovito knjigo? Da bi jih spomnila na pomembno resnico: če hočejo resnično živeti, se morajo ustaviti. Ta korak je nujno potreben, če hočemo analizirati, rasti, ne pozabiti slabih dejanj in na koncu narediti korak odpuščanja.
-
Pandemija in duševnost
Avtorja nam kažeta, kako si lahko okrepimo »duševno odpornost« in kako nas lahko spremenjene razmere celo spodbudijo, da svoje življenje smiselno oblikujemo.
-
O, ti naš Lovro…
Pred bralcem je iskren zapis mame, ki opisuje avanturistično pot mame in družine z otrokom, ki ima motnjo pozornosti.
-
Frankl in Bog
Knjiga Franklove učenke Elizabeth Lukas v kateri se loteva Franklovih spoznanj o presežnemu, spoznanj o duhovnih zmožnostih človeka, ko se znajde na meji svojega dometa pri iskanju smisla.
-
Od strahu do notranjega miru
Slovenski rek, da se strah zažre v kosti, zelo dobro zadene njegovo bistvo: strah ni podoben zločestemu tumorju, ki ga je mogoče izrezati, ampak je kot zimski mraz zažrt v vsako človekovo celico. Mogoče ga je le raztopiti s toploto smiselnega doživljanja in ravnanja, kakor se to zgodi z mrazom na pomladnem soncu.
-
Tvoje življenje je tvoja priložnost
Spodbude, kako oblikovati življenje s smislom Bodi mlad ali star, kjer koli živiš, vedno ti je na voljo nezamenljiva in smisla polna pot.
-
Moj avtizem in moja vera
Zdravniki temu stanju rečejo avtizem, on pa ga imenuje ječa. V dobi odraščanja, pa je v njegovo temo posvetil žarek upanja.
-
Na sledi veselju
Sedem korakov, kako lahko veselje ohranimo ali ga ponovno najdemo in iz njega črpamo duševno moč.
-
Ločiti se… in potem?
Ko ločitev prizadene nas osebno, je to tragedija. Naj pride nenadoma, kot strela z jasnega, ali o njej že dlje premišljujemo, je ločitev vedno boleča, tako za tistega, ki ga doleti, kot za tistega, ki jo povzroči.